Fabryka katalizatorów BASF wyróżniona przez Państwową Inspekcję Pracy

Budowa nowej fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej zdobyła serię wyróżnień w organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy konkursie „Buduj Bezpiecznie”, który ma na celu wytypowanie najbezpieczniejszej inwestycji.
W br. do konkursu zgłoszono 19 budów. W jego trakcie odbyły się cztery wizyty PIP w powstającej fabryce katalizatorów. Inspekcje miały potwierdzić, iż oprócz minimum wynikających z prawa pracy i przepisów BHP na budowie fabryki BASF robi się o wiele więcej na rzecz poprawy warunków pracy. Przedsięwzięcie w Środzie Śląskiej, oprócz pierwszej nagrody zdobyło wyróżnienia dla podwykonawców i kierownika budowy a także za „zaangażowanie w tworzenie bezpiecznych warunków pracy na budowie w tym wykraczających poza wymagania określone przepisami pracy”.

Przedstawicielstwo firmy BASF w Polsce otwarto w 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w kraju ok. 350 pracowników, a w 2012 r. jej obroty w Polsce wyniosły 649 mln euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery samochodowe oraz produkty chemii budowlanej. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF: dwa w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu). W pierwszym kwartale 2014 r. zostanie otwarta fabryka katalizatorów BASF pod Wrocławiem (w Środzie Śląskiej). To inwestycja warta 150 mln euro, zatrudnienie znajdzie tam blisko 400 osób.

źródło: BASF
AUTOR: WNP.PL (AG)