Exact Systems z Częstochowy wyróżniony Medalem Europejskim

W XXIII edycji rozdania Medali Europejskich, częstochowski Exact Systems otrzymał nagrodę za kontrolę, sortowanie i naprawę. Nagrody od 12 lat przyznaje Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego za polskie produkty, które spełniają standardy europejskie.

Exact Systems oferuje usługi kontroli jakości i sortowania części na polskim rynku motoryzacyjnym już od ponad 8 lat. W tym czasie bardzo często korzystaliśmy z możliwości, jakie daje członkostwo
w Unii Europejskiej, m.in. ze szkoleń czy seminariów. Poza tym od początku staraliśmy się, by nasze usługi odpowiadały europejskim standardom jakości. Stąd mamy ręce pełne pracy w naszych spółkach w Polsce, jak i za granicą, między innymi w Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji i  Rosji  – komentuje Lesław Walaszczyk, wiceprezes Zarządu Exact Systems. Wyróżnienie w postaci Medalu Europejskiego to dla nas kolejny impuls do ciągłego udoskonalania naszych standardów, zwłaszcza, że popyt na kompleksowe rozwiązania w zakresie kontroli jakości stale rośnie. Firmy dążą do uelastycznienia swojego biznesu, dzięki czemu szybciej i łatwiej mogą reagować na czynniki zewnętrzne i ograniczyć niepotrzebne koszty. A to w czasie dekoniunktury gospodarczej  jest bardzo istotne – dodaje Lesław Walaszczyk.

Medal Europejski od 12 lat wyróżnia polskie produkty i usługi, które spełniają standardy europejskie. Przy wyborze laureatów pod uwagę, jury bierze pod uwagę to, czy firma spełnia wymagane prawem normy oraz posiada odpowiednie licencje, patenty, jak i również to, w jaki sposób przedsiębiorstwo wykorzystuje możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Uroczyste rozdanie Medali Europejskich w ramach XXIII już edycji, odbyło się 7 listopada br.  w Teatrze Wielkim – Opera Narodowa w Warszawie. W tym roku wyróżniono 175 firm.