Elon Musk będzie wydobywał gaz. SpaceX zdradził plany przed komisją

Najbogatszy biznesmen świata nie odpuści żadnej okazji. Elon Musk w Teksasie, gdzie powstał kosmodrom i buduje fabrykę, ma tereny bogate w gaz ziemny. Jego firma zajmie się więc jego wydobyciem.

Elon Musk jest numerem jeden na liście najbogatszych. Bloomberg wycenia jego majątek na ponad 200 mld dolarów. Kojarzony jest głównie z produkującą samochodów elektrycznych marki Tesla i projektem kosmicznym SpaceX. Teraz zamierza też wydobywać gaz.

Miliarder niedawno przeniósł biznes do Teksasu, skąd wystrzeliwuje część swoich rakiet i buduje fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Teraz na dokładkę planuje odwierty w poszukiwaniu gazu ziemnego. Złoża mają znajdować się w pobliżu platformy startowej.

Te rewelacje wyszły na jak podczas przesłuchania przed stanową komisją, która jest odpowiedzialna za nadzór nad energetyką – donosi agencja Bloomberg.

Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. „Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację”
 

Produkcja jeszcze się nie rozpoczęła z powodu sporu prawnego między spółką zależną SpaceX Lone Star Mineral Development a inną firmą energetyczną.

Tim George, prawnik reprezentujący Lone Star, powiedział na przesłuchaniu, że SpaceX planuje wykorzystać metan wydobywany z ziemi do rakiet. Chociaż nie jest jasne, do czego dokładnie ten gaz miałby być używany, SpaceX planuje wykorzystać super-schłodzony ciekły metan i ciekły tlen jako paliwo do silników Raptor.

W pobliżu obszaru należącego do SpaceX znajduje się prawie tuzin odwiertów sklasyfikowanych jako opuszczone lub wyschnięte. Jedna z kanadyjskich firm w tamtym rejonie codziennie wydobywa 26 mld metrów sześciennych gazu.

Źródło: www.money.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997