Eiffage Polska Budownictwo rozpoczyna rozbudowę fabryki Volkswagen Poznań

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała z Volkswagen Poznań Sp. z o.o. kontrakt na budowę w Antoninku hali spawalni z zapleczem logistycznym.
Jest to już kolejny projekt realizowany przez Eiffage na rzecz Volkswagena. Obie firmy współpracowały wcześniej przy budowie fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni, w której od 2016 roku produkowana jest nowa generacja modelu Volkswagen Crafter.

Rozbudowa w Antoninku to jeden z elementów koniecznych do przygotowania fabryki do produkcji kolejnych generacji samochodów, także tych w wersji z alternatywnym napędem, która ma się rozpocząć już w 2020 roku.

Budynek ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym do końca grudnia 2018 roku a już w marcu przyszłego roku do hali dotrą pierwsze dostawy części. Nowa hala umożliwi też zastosowanie nowoczesnych rozwiązań logistycznych, dzięki którym zmniejszy się ruch samochodów ciężarowych w porównaniu do stanu obecnego.

Inwestycje związane z rozbudową zakładu w ciągu najbliższych lat pochłoną ponad 400 mln EUR. Na kwotę składają się koszty budowy hali, wyposażenia w sprzęt produkcyjny, a także szkolenia personelu.

Źródło: evertiq.pl