Chcesz jeździć używanym samochodem? Ministerstwo wprowadza nowe ułatwienie

Ministerstwo Finansów wyciąga pomocną dłoń do kierowców. Resort poinformował, że potwierdzenie zapłaty akcyzy od sprowadzonego z innego kraju UE samochodu osobowego można już uzyskać drogą elektroniczną.

Na stronie internetowej www.e-clo.pl w zakładce „Potwierdzenie zapłaty” można wygenerować plik potwierdzenia w formacie PDF, a następnie – w zależności od potrzeby – plik ten można pobrać lub wydrukować. Wystarczy jedynie wpisać numer VIN pojazdu lub numer Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (tzw. UPO) otrzymany dla złożonej elektronicznie deklaracji AKC-U – opisuje w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Wydrukowane potwierdzenie będzie podstawą do zarejestrowania samochodu osobowego. Warunkiem skorzystania z nowej usługi jest dokonanie zapłaty podatku akcyzowego w pełnej kwocie wynikającej z deklaracji AKC-U.

Według resortu finansów nowe rozwiązanie daje podatnikowi możliwość ograniczenia do minimum wizyt w urzędzie celnym. Podatnicy, którzy złożą deklarację w formie elektronicznej będą mogli dopełnić wszelkich formalności związanych ze złożeniem deklaracji, dokonaniem przelewu oraz pobraniem potwierdzenia zapłaty akcyzy bez konieczności wychodzenia z domu.

Ministerstwo, że dotychczas potwierdzenie zapłaty akcyzy można było otrzymać wyłącznie w formie papierowej w urzędzie celnym. Po wprowadzeniu zmian nadal będzie to możliwe.

Źródło: dziennik.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997