Robert Bosch Sp. z o.o. przeszła pomyślnie proces certyfikacji ISO 9001. Przyznany jej certyfikat potwierdza wdrożenie i stosowanie sytemu zarządzania jakością w zakresie promocji i sprzedaży, szkolenia i doradztwa technicznego, a także serwisu wyrobów Grupy Bosch.
ISO 9001 jest międzynarodową normą jakości. Określa wymagania, jakie spełniać powinny systemy zarządzania jakością. Wdrażające ją organizacje udowadniają, że dążą do ciągłego doskonalenia oraz zadowolenia klientów z jakości oferowanych przez nie produktów i usług.
Stosowanie normy ISO 9001 umożliwia menedżerom zwiększanie i pomiar efektywności działań. Ułatwia również zarządzanie czynnikami ryzyka, a przede wszystkim świadczy o przywiązaniu firmy do najwyższych standardów.
Przyznanie Robert Bosch Sp. z o.o. certyfikatu ISO 9001 poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Audyt sprawdzający zgodność procesów zachodzących w firmie z wymogami normy przeprowadziła jednostka certyfikująca TÜV SÜD Management Service GmbH.
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Według wstępnych danych, w roku 2013 około
281 000 pracowników Boscha wygenerowało obrót w wysokości 46,4 mld euro (uwaga: w związku ze zmianami przepisów prawnych dotyczących konsolidacji, dane za rok 2013 mogą być tylko w pewnym stopniu porównywane z danymi za rok 2012). Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Techniki Motoryzacyjnej, Techniki Przemysłowej, Dóbr Użytkowych oraz Energetyki i Technicznego Wyposażenia Budynków.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 360 spółek zależnych i regionalnych w ok. 50 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2013 Bosch zgłosił ponad 5 000 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.
Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”, zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie, przez Roberta Boscha (1861–1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały znajdują się w rękach rodziny Bosch oraz spółki Robert Bosch GmbH.
W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc.