Boryszew: plany inwestycyjne

Boryszew planuje uruchomienie fabryki w Rosji w lutym lub marcu 2013 r.
Nakłady inwestycyjne na ten projekt szacuje na 10 mln euro w tym roku, oraz drugie tyle w 2013 r. – poinformował prezes Boryszewa, Piotr Szeliga, dodając, że spółka chce w ciągu 7-9 miesięcy uruchomić w Elanie produkcję regranulatu.

– Uruchomienie produkcji to okolice lutego, marca przyszłego roku, myślę że na początku będzie to produkcja elementów wtryskiwanych. Do adaptacji hali przystąpimy w październiku, powiedział Szeliga, dodając, że nakłady inwestycyjne związane z tym projektem wyniosą w tym i przyszłym roku po ok. 10 mln euro.

Prezes powiedział, że decyzja w sprawie miejsca budowy fabryki zapadnie prawdopodobnie w ciągu miesiąca. Dodał też, że Boryszew posiada zagwarantowane kontrakty w Rosji od grupy Volkswagen.

– Mamy zaproszenie od Volkswagena, czyli zagwarantowane kontrakty, które na dzisiaj sięgają prawie 20 mln euro rocznie, powiedział.

Prezes poinformował, że Boryszew chce w ciągu 7-9 miesięcy uruchomić w Elanie produkcję regranulatu – surowca używanego przy produkcji elementów wtryskowych.

– Podtrzymujemy plany przeniesienia części niemieckiej produkcji motoryzacyjnej do Elany. Pierwszym elementem tej układanki będzie uruchomienie tam produkcji regranulatu. W kolejnym etapie będziemy tam przenosić produkcję z niemieckich zakładów, prawdopodobnie w pierwszej kolejności będą to zakłady Ymos, powiedział.

Szeliga dodał, że Boryszew nie wyklucza kolejnych akwizycji w segmencie automotive: – To nie jest tak, że zrezygnowaliśmy z akwizycji, po prosu obecnie nie ma wystarczająco ciekawych propozycji, powiedział.

wnp.pl, PAP