Bizol – Palący problem…

Spalanie oleju silnikowego to zjawisko znane od dawna. Częściej zdarza się w samochodach z bardziej wysłużonymi jednostkami, kiedy uszczelnienia swój stan świetności mają już dawno za sobą i na skutek niewielkich nieszczelności część oleju dostaje się do komory spalania. Jednak właściciele niektórych nowych aut też mają ten problem, zwłaszcza tych wyposażonych w turbosprężarkę,  będąca urządzeniem dosyć wrażliwym i czasem nawet niewielkie zanieczyszczenie może spowodować uszkodzenie pierścieni olejowych uszczelniających wirnik, a co za tym idzie przedostawania się oleju do układu turbodoładowania, gdzie zostaje pod ciśnieniem wtłoczony do cylindrów i spalony.
Ponadto olej o niskiej lepkości, z racji swoich właściwości fizycznych również może zwiększać ryzyko przedostawania się do komory spalania (choć nie powinno to mieć miejsca, o ile uszczelnienia są w idealnym stanie).
Najbardziej zauważalnym i odczuwalnym objawem spalania oleju jest spadek mocy silnika oraz niebieski dym wydostający się z rury wydechowej. Oczywiście jeśli spalanie oleju nagle znacząco wzrosło wymagana jest bezwzględna konsultacja z mechanikiem, w celu sprawdzenia przyczyny takiego stanu rzeczy. Natomiast jeśli spalanie nie jest ekstremalnie duże lub, jak to niektórzy mówią ten typ (silnika) po prostu tak ma, z pomocą przychodzi nowoczesna chemia samochodowa.

Dziś zaawansowana technologia pozwala tworzyć w laboratoriach specjalistyczne dodatki, które zapobiegają spalaniu oleju. Takim środkiem jest właśnie BIZOL Oil Save+ o93, warto po niego sięgnąć jeśli ten problem dotyczy silnika naszego auta. Dodatek regeneruje uszczelki gumowe, a tym samym  minimalizuje dymienie spowodowane spalaniem oleju silnikowego. Ponadto zwiększa lepkość oleju oraz wycisza pracę silnika poprzez zmniejszenie ilości oleju, który dostaje się do komory spalania.

O BIZOL

BIZOL jest niemieckim producentem olejów silnikowych i płynów technicznych. Firma powstała w 1998 roku w Berlinie. Marka BIZOL  jest własnością jej założyciela –  Borisa Tatievskiego, a zarządzana jest przez holding BITA Trading GmbH.  Produkty BIZOL są  dziś sprzedawane w 75 krajach. Dzięki dynamicznej ekspansji światowych rynków, do końca 2018 roku firma obecna będzie w 100 państwach na 5 kontynentach.

Więcej informacji udziela:

Media & Marketing
biuro@bizol.pl

tel. +48 533 131 959


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997