Biały, czarny, srebrny – najpopularniejsze barwy samochodów

Axalta Coating Systems, jeden ze światowych liderów w dziedzinie produkcji powłok samochodowych opublikował raport dotyczący najpopularniejszych kolorów karoserii aut w roku 2013. Raport publikowany jest od 1953 roku i stanowi dla branży istotną wskazówkę co do preferencji kolorystycznych na rynku motoryzacyjnym.
W skali globalnej kolor biały wzmocnił pozycję najpopularniejszego na rynku – 22% pojazdów sprzedanych w ub. roku było właśnie białej barwy, a dalsze 7% to biel perłowa. Drugim najbardziej popularnym kolorem aut na świecie była czerń (20% sprzedaży). Kolor srebrny miało 15% aut, a barwa czerwona dotyczyła 8% globalnego rynku. Samochody niebieskie i brązowe/beżowe to po 5% światowej „konsumpcji”. Pozostałe opcje kolorystyczne o nieco niższej popularności to: zielony, pomarańczowy, fioletowy i żółty/złoty.

Preferencje Europejczyków pokrywają się w dużej części z trendem globalnym: samochody białe to 29% rynku nowych pojazdów, czerń – 21%, srebrny – 15% zaś niebieski i czerwony obejmują po ok. 7% rynku.

źródło: Axalta
AUTOR: WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997