BASF zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiem

Premier Ewa Kopacz odwiedziła niedawno otwarty zakład produkcyjny katalizatorów emisji firmy BASF w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Obejrzała pracę przy produkcji katalizatorów i rozmawiała z pracownikami. W fabryce pracuje 160 osób. Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska, przekazał premier Kopacz informację, że w firmie prowadzona jest intensywna rekrutacja i do końca bieżącego roku BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób.

Zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Oferty pracy zostały skierowane do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym (m. in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków).

BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie (m. in. pracownicy produkcji oraz magazynierzy).
Firma BASF jest również otwarta na współpracę ze studentami. Od najbliższego semestru wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania Akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim.

Fabryka do 2016 r. będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje szeroki pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników a także dofinansowanie do posiłków.

źródło: BASF

wnp.pl