Audi przekracza milion!

Po raz pierwszy w swej historii Audi AG już w sierpniu przekroczyło próg miliona sprzedanych samochodów. Łącznie aż 1 030 450 klientów z całego świata zdecydowało się na zakup jednego z modelu tej marki (+7,2%).
W samym miesiącu sierpniu koncern cały czas kontynuował wzrost, który wyniósł 9,8%. Przekłada się to na sprzedaż 118 650 nowych samochodów.

Znaczące przyrosty Audi zanotowało ponownie w Ameryce Północnej (+19,6%) i w regionie Azji Południowo-Wschodniej (o 22,4%).

„Stany Zjednoczone i Chiny przewodziły rankingom sprzedaży koncernu także w sierpniu. Na tych właśnie rynkach notujemy ciągły, dwucyfrowy wzrost. Dzięki temu nasze starania o osiągnięcie zakładanego na ten rok celu strategicznego w postaci półtora miliona sprzedanych samochodów powinny zakończyć się sukcesem – prognozuje Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

„Niestety, na wielu rynkach europejskich nadal wieją silne nieprzyjazne wiatry. Niemniej w nadchodzącym tygodniu na Starym Kontynencie zadebiutuje model A3 Limousine, który z pewnością wywinduje nas w górę”.

W sierpniu przede wszystkim duże zainteresowanie Audi A3 i Audi A3 Sportback sprowadziło nowych klientów do salonów. Wskaźniki sprzedaży rodziny A3 w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły na całym świecie o 16,6% (14 150 egzemplarzy).

Biorąc natomiast pod uwagę Audi Q3, które od przyszłego roku dostępne będzie także na rynku amerykańskim, sprzedaż w sierpniu wzrosła aż o 45% (prawie 10 750 samochodów).

W przypadku Audi Q5 wzrost wyniósł 40,9% (niecałe 19 800 egzemplarzy). Znacznie rosła też sprzedaż obu cieszących się największym popytem limuzyn Audi: modelu A4 Limousine
o 10,8% (19 100 aut) i A6 Limousine o 11% (około 18 250 samochodów).
Źródła,Audi
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997