Akcja naprawcza u Land Rovera

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Land Rover w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Land Rover Freelander 2 oraz Range Rover Evoque mogą mieć usterkę fabryczną.
Chodzi o samochody z roku modelowego od 2012 do 2014, wyposażone w silnik wysokoprężny 2,2 litra. Otóż jak ustalił producent, w niektórych samochodach może teoretycznie wystąpić nieszczelność w układzie powrotnym paliwa z wtryskiwaczy i użytkownicy mogą zgłaszać odczuwalny zapach oleju napędowego.

W przypadku powstania nieszczelności, gdy w zagłębieniach osadzenia wtryskiwacza zbierze się wystarczająca ilość paliwa, może dojść do sytuacji, w której paliwo zacznie spływać po bloku silnika.

W przypadku, gdy paliwo zetknie się z rozgrzanymi elementami układu wydechowego, mogłoby nastąpić ryzyko pojawienia się dymu lub pożaru.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 81 samochodów (patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów pisemnie o możliwości wystąpienia usterki. Samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie.

Czynności serwisowe polegają na sprawdzeniu szczelności układu powrotnego paliwa z wtryskiwaczy i – jeżeli to konieczne – wymianie przewodów powrotnych paliwa oraz uszczelniacza.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Dział Obsługi Posprzedażnej JLR Polska.
Źródła, UOKIK
IBRM Samar

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGKN stawia na rozwój
Następny artykułAudi przekracza milion!

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997