Akio Toyoda prezesem nowej spółki Toyoty

1 grudnia rozpoczęła działalność nowa spółka Toyoty powołana do konstruowania i wprowadzania do produkcji samochodów elektrycznych. Na jej czele stanął Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation.

W zarządzie nowej spółki zasiedli także Mitsuhisa Kato, wiceprezydent Toyota Motor Corporation odpowiedzialny za badania i rozwój, oraz Shigeki Terashi, wiceprezydent ds. strategii i badań. Dyrektorem zarządzającym został Kouji Toyoshima, główny inżynier w zespole projektowym Priusa.

Osobiste zaangażowanie Akio Toyody potwierdza determinację Toyoty, aby stworzyć seryjnie produkowany samochód elektryczny, który spotka się z pozytywnym przyjęciem szerokich rzesz kierowców na całym świecie. Zadaniem nowo powołanego przedsiębiorstwa jest wprowadzenie na rynek elektrycznego modelu Toyoty do 2020 roku.

Toyota jest pionierem wykorzystania silników elektrycznych w seryjnych samochodach – niemal 20 lat temu wprowadziła na rynek pierwszy masowy samochód hybrydowy – Toyotę Prius. Obecnie łączna liczba hybryd Toyoty i Lexusa na całym świecie zbliża się do 10 milionów. W 2014 roku Toyota rozpoczęła sprzedaż modelu Mirai – samochodu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCV). Pojazdy na ogniwa paliwowe pozostają strategicznym priorytetem Toyoty, która inwestuje ogromne środki w budowę nowych modeli FCV, dalsze udoskonalanie tej technologii oraz rozbudowę infrastruktury tankowania wodoru na całym świecie. Samochody elektryczne uzupełnią szeroką ofertę ekologicznych napędów Toyoty i pozwolą na dalszą dywersyfikację źródeł energii oraz uniezależnienie motoryzacji od paliw kopalnych.

Źródło: www.mototarget.pl