Akcja serwisowa Subaru w Polsce

Spółka Subaru Import Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Subaru mogą nie być bezpieczne dla użytkowników i wymagają przeprowadzenia akcji serwisowej.

Rzecz dotyczy modeli Legacy i Outback (z lat 2004-2009), Impreza – poza WRX/STI (z lat 2008-2011), Impreza WRX/STI (z lat 2008-2014) oraz Forester (2009-2013).

Jak poinformowano, w niektórych egzemplarzach wskazanych modeli występuje możliwość korozji łącznika oraz odcinków przewodów hamulcowych. W skrajnych przypadkach może dojść do zmniejszenia skuteczności hamowania pojazdu. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 7 099 pojazdów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że do właścicieli pojazdów, których dane posiada, zostaną wysłane stosowne powiadomienia. Pojazdy pochodzące z importu prywatnego zostaną poddane kontroli w ASO Subaru przy pierwszej nadarzającej się okazji. Na stronie internetowej firmy zostanie umieszczona informacja o kampanii oraz wyszukiwarka numerów VIN pojazdów, które jej podlegają. Objęte akcją samochody zostaną skontrolowane pod kątem występowania usterki. Przedsiębiorca zobowiązuje się do wykonania dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych elementów instalacji hamulcowej lub ewentualnie wymiany wadliwych części, w samochodach, w których zostanie wykryta wada.

źródło: UOKiK/Autor:  wnp.pl (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997