Wodór zyskuje coraz większą popularność w świadomości społeczeństw jako nośnik energii w najbliższej przyszłości. Podobnie jak elektromobilność, jest to stopniowo rosnący megatrend, który zrewolucjonizuje nie tylko środowisko, w którym żyjemy, poprzez znaczne ograniczenie szkodliwych emisji, ale przede wszystkim zmieni oblicze wielu sektorów gospodarki, poprzez wykorzystanie wodoru w różnych obszarach produkcji, transportu oraz w sektorze energetycznym.
Polska dostrzega ogromny potencjał, jaki tkwi w rozwoju gospodarki wodorowej. Od 2020 roku jesteśmy świadkami coraz większych wysiłków administracyjnych i biznesowych, aby stworzyć solidną podstawę dla tej gałęzi rozwoju gospodarczego.
Wiceprezes PIM, Janusz Kobus był obecny na WIRTUALNYCH TARGACH WODORU I KONFERENCJI BRANŻY WODOROWEJ. Według informacji, które uzyskaliśmy podczas konferencji wynika, że KE planuje czterokrotny wzrost zużycia wodoru do 2030 roku żeby obniżyć uzależnienie od importu gazu z Rosji i osiągnąć cele klimatyczne.
Drugi przedstawiciel PIM a także reprezentant Sektorowej Rady ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności), P. Krzysztof Świerk odpowiadał na pytanie dotyczące rewolucji polskich firm związanych z wdrożeniem technologii wodorowych oraz czy jesteśmy w stanie dostarczyć kadry na potrzeby tych przedsiębiorstw.
Transmisja z wydarzenia:
6.04.2022 r.
7.04.2022