35 hybrydowych autobusów Volvo dla PKM Sosnowiec

20 września przedstawiciele Volvo Bus Corporation i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu podpisali umowę na dostawę 35 miejskich autobusów hybrydowych marki Volvo.

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie 35 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów z napędem hybrydowym, w tym 25 autobusów Volvo 7900 Hybrid o długości od 11,8 m do 12,15 m oraz 10 przegubowych autobusów Volvo 7900 Hybrid o długości od 17,5 me do 18,75 m.

Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, a ich przekazanie do PKM Sosnowiec jest zaplanowane do końca września 2017 roku. Autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid zostaną przeznaczone na potrzeby transportu publicznego i będą jeździły na 67 liniach obsługiwanych przez PKM Sosnowiec na zlecenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych hybryd, Volvo sprzedało w sumie ponad 2200 zelektryfikowanych autobusów operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach. W Polsce autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą we flocie PKM Świerklaniec na liniach miejskich w Tarnowskich Górach, we flocie MPK Wrocław oraz na linii miejskiej obsługiwanej przez MPK Inowrocław.

Wprowadzenie do produkcji miejskiego autobusu hybrydowego stanowiło początek strategii firmy Volvo, związanej z elektromobilnością. Obecnie Volvo Buses oferuje kompletną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz najnowszy model – autobus elektryczny Volvo 7900 Electric.

Źródło: http://www.transport-publiczny.pl