Audi inwestuje w rozwój – nowa lakiernia w Ingolstadt

Audi świętuje zawieszenie wiechy na dachu nowej lakierni

  • Powstaje jedna z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych inwestycji na świecie
  • Członek zarządu Audi ds. produkcji Hubert Waltl mówi: „Nowa lakiernia jest symbolem najnowocześniejszej techniki i nieustannego rozwoju przedsiębiorstwa”
  • Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec 2016 roku

Zakłady produkcyjne Audi stale się rozrastają. W Ingolstadt powstaje właśnie nowa lakiernia. To tutaj Audi świętuje położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Rok po rozpoczęciu budowy, dokonano uroczystego zawieszenia dekoracyjnego wieńca. Już od czerwca 2016 r. zatrudnieni tu pracownicy będą lakierować pierwsze serie karoserii nowego Audi A4.

„Najnowocześniejsze instalacje i techniki produkcji zapewniają Audi przewagę dzięki technice. Są one gwarancją najwyższej jakości. Nowa linia do nanoszenia lakieru ochronnego jest symbolem nieustannego rozwoju naszego przedsiębiorstwa i wyjątkowej roli, jaką pełnią rodzime zakłady Audi w Ingolstadt“ – podkreśla prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji.

Nowa linia do nanoszenia lakieru ochronnego jest zapowiedzią nowej techniki lakierniczej. W przyszłości proces lakierowania będzie w pełni zautomatyzowany. Umożliwią to najnowocześniejsze urządzenia do nanoszenia lakieru wykorzystujące prace robotów. To właśnie one mogą jeszcze dokładniej nakładać lakier na kontury karoserii, zapewniając idealne, równomierne pokrycie. Ponadto, nowa lakiernia będzie najbardziej przyjazną dla środowiska na całym świecie. Umożliwi ona przeprowadzanie separacji na sucho, co pozwoli na odfiltrowywanie mgiełki lakieru z powietrza. Dzięki temu aż 80 procent oczyszczonego powietrza ponownie trafi do systemu, co przyczyni się do obniżenia poziomu zużycia energii oraz wody.

Od rozpoczęcia prac budowlanych w maju 2014 r. zaangażowano 300 robotników. Do wzniesienia budynku w stanie surowym zużyto 20 tysięcy kubików betonu i 4 300 ton stali. Konstrukcja składa się ze stalowego szkieletu i filarów wypełnionych betonem. Wybudowana hala o długości 324 metrów i szerokości 36 metrów zapewni więcej miejsca na urządzenia lakiernicze, które zostaną zainstalowane i poddane testom w najbliższych miesiącach. W tym czasie zostaną przeprowadzone prace wykończeniowe zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

Zakończenie inwestycji zajmującej łącznie 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, planowane jest na rok 2016. To właśnie tutaj blisko 200 pracowników i 100 robotów będzie lakierowało nowe Audi A4. Zastosowanie innowacyjnych technik umożliwi pokrycie jednej trzeciej dziennej wydajności, która wynosi 2 500 karoserii. Ponadto, Audi sukcesywnie modernizuje działające już linie do nanoszenia lakieru.

Źródło: http://www.moto-biznes.pl