1 300 nowych miejsc pracy w szwedzkiej fabryce Volvo

Spore zainteresowanie nowym modelem Volvo XC90 spreawiło, że szwedzka marka musi zadbać o zapewnienie odpowiedniej mocy produkcyjnej. W tym celu fabryka Volvo Torslanda uruchomi dodatkową, trzecią zmianę oraz zatrudni ok. 1 300 nowych pracowników.

Dzięki wprowadzeniu dodatkowej trzeciej zmiany Volvo Car Group utworzy ok. 1 300 nowych miejsc pracy, a także otworzy zupełnie nową halę produkcyjną, dzięki której z taśmy fabryki Torslanda w Göteborgu będzie zjeżdżało 300 000 samochodów rocznie. Całkowita liczba pracowników w tym zakładzie wzrośnie zatem o ok. 40% do 4 600 osób. Zwiększenie zatrudnienia planowane jest na pierwszy kwartał 2015 r. i jest związane przede wszystkim z rozpoczęciem produkcji nowego XC90. Ten nowy SUV to pierwszy samochód Volvo zbudowany na platformie podwoziowej SPA, która będzie wytwarzana w fabryce w Göteborgu i stanie się standardem w przyszłych modelach szwedzkiej marki. Zarówno nowa platforma, jak i rozwój zakładu Torslanda to część szerszego programu inwestycji Volvo wartego ok. 11 mld USD. Aktualnie w szwedzkim zakładzie, który niedawno obchodził swoje 50-lecie, produkowanych jest 6 modeli Volvo: S60, S80, V60, V70, XC70 oraz XC90.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. sprzedaż samochodów Volvo wzrosła o 9,2% podczas gdy perspektywa wyniku sprzedaży w całym 2014 r. przewidywana jest na 470 000 szt. Wynik ten oznaczałby 10% wzrost w stosunku do poprzedniego roku oraz najwyższą sprzedaż w historii szwedzkiej marki. W związku z wejściem na rynek nowego XC90 oczekiwany jest również dalszy wzrost sprzedaży Volvo, co w rezultacie może wiązać się z potrzebą kolejnego zwiększenia produkcji w fabryce Torslanda. Takie prognozy sugerują, że w 2015 r. liczba sprzedanych aut może po raz pierwszy przekroczyć 0,5 miliona.

źródło: Volvo

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997