Złota Kierownica dla Mazdy. I to dwa razy!

Redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki V edycji plebiscytu Złota Kierownica. Zwyciężyło w nim sześć samochodów premierowo zaprezentowanych w tym roku, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów od czytelników.
Mazda zdobyła w omawianym plebiscycie aż dwie nagrody: nowa Mazda3 zwyciężyła w kategorii „auta małe i kompaktowe”, natomiast Mazda6 triumfowała w kategorii „klasa średnia”.

W tegorocznej edycji plebiscytu o nagrodę walczyło 49 samochodów w 6 kategoriach: auta małe i kompaktowe; klasa średnia; klasa wyższa i luksusowa; przestronne vany; SUV i auta terenowe; kabriolety i coupe.

O wynikach plebiscytu zadecydowali czytelnicy tygodnika Auto Świat, oddając głosy na swoich faworytów. W sumie spłynęło prawie 50 000 głosów.

„To dla nas ogromne wyróżnienie: dwie nagrody dla najnowszych modeli Mazdy, które od niedawna są na naszym rynku, a jak widać, już zdobyły uznanie czytelników magazynu Auto Świat – podkreśla Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

„Mazda przełamuje konwencje i zgodnie z tą strategią innowacyjne technologie Skyactiv i stylizacja Kodo pokazują nową drogę w motoryzacji. Cieszymy się, że czytelnicy doceniają to podejście”.

Złota Kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników i jury złożonego z ekspertów motoryzacyjnych.

W Polsce plebiscyt organizowany jest od 2009 roku przez tygodnik Auto Świat.
Źródła, MMPOL
IBRM Samar