Z wizytą w 3M, Fiuka Polska oraz Vorwerk Dichtungssysteme Polska

W dniach 21-22.10 br. odbyło się XX Spotkanie Dywizji Poddostawców Polskiej Izby Motoryzacji. Tym razem głównym wydarzeniem były wizyty w Centrum Technologicznym Klienta 3M wraz ze zwiedzaniem fabryki  a następnie wizyty w zakładach produkcyjnych: Fiuka Polska Sp. z o.o. i Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o.

Spotkanie zapoczątkowała wizyta w Centrum Technologicznym Klienta (CTC), gdzie dowiedzieliśmy  się jak powstają produkty i technologie, z których codziennie korzystają miliony ludzi na całym świecie. Poznaliśmy efekty pracy ponad 8000 naukowców, którzy w laboratoriach 3M opracowują innowacyjne rozwiązania, korzystając z 46 platform technologicznych. CTC to miejsce, które pokazuje innowacyjną kulturę 3M – inspiruje i pobudza kreatywność.
Następnie w fabryce 3M, na obszarach produkcyjnych automotive mogliśmy zobaczyć produkcję materiałów wygłuszających Thinsulate oraz konwerting materiałów do katalizatorów Interam.

Drugiego dnia o godzinie 12.00 rozpoczęło się spotkanie w fabryce Fiuka Polska.  Rozpoczęliśmy od części teoretycznej a później przeszliśmy do części praktycznej, czyli zwiedzanie fabryki, która od 75 lat znana jest z know-how oraz kompetencji technologicznej w zakresie głębokiego tłoczenia oraz formowania. Firma Fischer & Kaufmann cieszy się ogromnym zaufaniem wielu producentów aut a także ich dostawców, ponieważ jest nie tylko i wyłącznie producentem, ale doradcą, rozwojowcem i producentem w jednym. Maksymalna orientacja na potrzeby Klienta zawsze jest na pierwszym miejscu.

Następnym punktem programu była wizyta w fabryce Vorwerk Dichtungssysteme Polska. Po wysłuchaniu prezentacji, zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania obszarów produkcyjnych. Vorwerk Dichtungssysteme Polska jest globalną firmą, której celem jest dostarczanie profesjonalnych uszczelek dla przemysłu samochodowego, branży AGD oraz budowlanej. Firma swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 2005 roku lokalizując fabrykę na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jako lider w produkcji elementów uszczelniających dostarcza najwyższej jakości rozwiązania dla światowych koncernów. Z gamy produktów (ponad 1500 rodzajów uszczelek) wyróżniamy: – elementy uszczelniające dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego; – elementy uszczelniające z EPDM i tworzyw termoplastycznych z nakładanymi materiałami dekoracyjnymi dla branży automotive; – elementy uszczelniające dla branży AGD; – elementy uszczelniające dla zastosowań w branży budowlanej.

Według uczestników takie spotkania branżowe, połączone ze zwiedzaniem fabryk skutkuje większą świadomością trendów związanych z zarządzaniem takimi obiektami. Nieoceniona wartość to integracja środowiska automotive, w tym nawiązywanie kooperacji biznesowych czy też pomoc w uzyskaniu nowych kontaktów, rozwiązywania ewentualnych problemów.

Na uwagę zasługuje fakt, że takie spotkania Polska Izba Motoryzacji organizuje trzy razy w roku: dwa z nich to spotkania Dywizji Poddostawców połączone ze zwiedzaniem fabryk oraz coroczna konferencja organizowana przez PIM od 2004 roku, czyli AutoEvent.

PODZIĘKOWANIA
Polska Izba Motoryzacji dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za udział, w tym stworzenie wspaniałej, koleżeńskiej atmosfery zarówno podczas wizyt w fabrykach jak i na wieczornej kolacji.
Szczególne podziękowania kierujemy do przedstawicieli 3M, Fiuka Polska oraz Vorwerk Dichtungssysteme za umożliwienie zwiedzania fabryk oraz za osobiste zaangażowanie w to przedsięwzięcie.