Z Europy dla Europy: Grupa Volkswagen uruchamia projekt dla elektrycznej mobilności w segmencie entry

Zarząd Grupy Volkswagen podjął decyzję o większym upowszechnieniu w pełni elektrycznej mobilności w segmencie entry . Grupa marek Core wprowadzi na rynek przystępne cenowo pojazdy elektryczne z Europy, dla Europy. Światowa premiera zaplanowana jest na 2027 rok. Volkswagen od pewnego czasu pracuje nad zaoferowaniem kompaktowych, przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych w przedziale cenowym 20 000 euro. Marki wolumenowe Grupy spełniają w ten sposób obietnicę umożliwienia mobilności wszystkim i ułatwienia wejścia do świata elektromobilności. Dzięki różnorodności marek Grupa Volkswagen wypełnia również swoją społeczną odpowiedzialność za przystępną cenowo, zrównoważoną mobilność.

„Pokolenia ludzi kojarzą silne marki Grupy Volkswagen z pierwszym samochodem i z przystępną mobilnością. Jako Grupa z silnymi markami kontynuujemy także dziś tę społeczną odpowiedzialność. Dlatego bardzo się cieszę, że rozpoczynamy ten zorientowany na przyszłość projekt. Chodzi o mobilność elektryczną w segmencie entry z Europy dla Europy. W ten sposób podejmujemy wyraźne zobowiązanie wobec Europy jako lokalizacji przemysłu, europejskiej polityki przemysłowej i ostatecznie działamy w interesie europejskich klientów” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Grupy Volkswagen.

„Przyszłość jest elektryczna. Aby elektromobilność stała się powszechna, potrzebne są atrakcyjne pojazdy, zwłaszcza w segmencie entry. Obietnica naszej marki brzmi: mobilność elektryczna dla każdego. Realizujemy ją w grupie marek Core. Pomimo atrakcyjnej ceny nasze pojazdy wyznaczą standardy w segmencie entry pod względem technologii, designu, jakości i doświadczeń klienta. Zadanie to stało się jeszcze trudniejsze ze względu na rosnące koszty energii, materiałów i surowców. Jedno jest pewne: mobilność elektryczna z Europy dla Europy może odnieść sukces tylko przy wsparciu politycznym i konkurencyjnych warunkach ramowych” – powiedział prezes zarządu marki Volkswagen Thomas Schäfer, odpowiedzialny również za grupę marek Core.

Volkswagen stawia w tym projekcie na Europę, co z kolei jest korzystne dla Starego Kontynentu jako regionu przemysłowego. Kolejna zaleta: trasy transportu komponentów będą krótsze, a w rezultacie ograniczy się emisję CO2.

Projekt, który został właśnie zatwierdzony, jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do upowszechnienia elektromobilności w Europie. Już teraz trwają intensywne prace nad rodziną miejskich, elektrycznych aut, w ramach którego grupa marek Core zaprezentuje samochody elektryczne w cenie poniżej 25 000 euro już pod koniec 2025 roku. Planowane są dwa nowe samochody kompaktowe, jeden Volkswagena i jeden marki CUPRA, a także dwa małe SUV-y, po jednym od Skody i Volkswagena. Wszystkie cztery pojazdy będą produkowane w Hiszpanii. Dzięki projektowi w pełni elektrycznej mobilności na poziomie podstawowym za 20 000 euro, Grupa Volkswagen robi teraz kolejny, konsekwentny krok.

Źródło: Volkswagen Group Polska


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997