PZPM: Nowy sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA.

Z dniem 1 października 2013r. Erik Jonnaert oficjalnie objął urząd sekretarza generalnego ACEA – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów, po uprzednim zatwierdzeniu jego kandydatury przez Radę Dyrektorów we wrześniu.
Erik Jonnaert od zawsze związany z Public Affairs i Public Relations dołączył do ACEA w lipcu jako następca Iwana Hodača.
Hodač, który sprawował funkcję Sekretarza Generalnego ACEA przez ostatnie 12 lat zdecydował się przejść na emeryturę, jednakże na prośbę Rady Dyrektorów pozostanie w ACEA jako starszy doradca zarządu i sekretarza generalnego jeszcze do końca roku.

Eric Jonnaert jest absolwentem Harvard Law School. Karierę zawodową rozpoczął w Brukseli w kancelarii Linklaters. Następnie dołączył do Procter & Gamble, gdzie pracował przez ponad 25 lat na różnych stanowiskach kierowniczych w Europie i Azji. Był m.in. odpowiedzialny za kwestie prawne, Public Affairs i komunikację.

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA) powstało w 1991 roku i reprezentuje interesy piętnastu producentów samochodów ciężarowych, osobowych i autobusów na poziomie UE.
Członkami ACEA są: BMW Group, DAF Trucks, Daimler, Fiat, Ford of Europe, General Motors Europe, Hyundai Motor Europe, IVECO, Jaguar Land Rover , PSA Peugeot Citroën, Renault Group, Toyota Motor Europe, Volkswagen Group, Volvo Car, Grupa Volvo.
ACEA zrzesza także po jednej organizacji branżowej z każdego kraju Europy. Polskę w jej strukturach reprezentuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Więcej informacji na www.acea.be.