Wirthwein w Polsce będzie produkował więcej dla motoryzacji

Spółka Wirthwein Polska otrzymała drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Planowana inwestycja polega na rozbudowie istniejącego parku maszynowego oraz instalacji i wyposażenia technicznego hali produkcyjnej.

Zakłada się rozszerzenie palety produktów, skierowanych do dotychczasowych, a także nowych klientów, przede wszystkim z branży samochodowej.

Od roku 1998 spółka Wirthwein Polska, jako dostawca systemowy firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, produkuje w swoich łódzkich zakładach części do urządzeń AGD. Aktualnie zakład jest dostawcą nie tylko elementów z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży czy zmywarek, ale również części dla branży elektro, a od roku 2010 również dla motoryzacji.

W związku z nową inwestycją, Wirthwein Polska zakład poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości minimum 11 mln zł w terminie do końca marca 2015 r. oraz nieco zwiększyć (do 203 osób) i utrzymać zatrudnienie do końca września 2020 r.

źródło: ŁSSE/wnp.pl (AG)