Wielka akcja serwisowa Toyoty w Polsce

Spółka Toyota Motor Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzamplarze modeli wytwarzanych przez koncern Toyota mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.
Ogłoszono akcję serwisową, która obejmuje niektóre egzemplarze modeli: Toyota Avensis wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, Toyota Avensis Verso, Toyota Corolla wyprodukowanych w Japonii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Toyota Yaris wyprodukowanych we Francji oraz Lexus SC430 z Japonii.

Przedsiębiorca poinformował, że w wymienionych modelach, czołowe poduszki powietrzne po stronie pasażera mogły zostać wyposażone w niewłaściwie wykonany generator gazu. Może to spowodować rozszczelnienie generatora przy napełnianiu poduszki podczas kolizji, co w konsekwencji może doprowadzić do niewłaściwego napełnienia poduszki i powstania ryzyka obrażeń u pasażera.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 31 321 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że ich właściciele są zapraszani listownie do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu dokonania bezpłatnej kontroli oraz ewentualnej wymiany wadliwej poduszki.

źródło: UOKiK

AUTOR:  WNP.PL (AG)