Ranking najlepszych europejskich pracodawców 2013

Goodyear Dunlop Tires Europe otrzymał nagrodę Top Employers Europe. Firma została doceniona za praktyki zarządzania kadrami w dziesięciu krajach: Belgii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Słowenii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Certyfikat Goodyear Dunlop Tires Europe przyznał niezależny międzynarodowy Instytut CRF w uznaniu doskonałej polityki personalnej na wyżej wymienionych rynkach.

„Nagroda za najlepsze zarządzanie zasobami ludzkimi w Europie, przyznana przez ceniony niezależny instytut, jest wielkim osiągnięciem. Doceniono nasze działania na rzecz tworzenia wyjątkowego środowiska pracy w całej organizacji, która przyciąga oraz zatrzymuje silnie zmotywowanych, zaangażowanych i wykwalifikowanych pracowników. W obecnej sytuacji gospodarczej wprowadzanie na rynek innowacji, produkowanie i dostarczanie najlepszych produktów możliwe jest tylko wówczas, kiedy stoją za tym najlepsi pracownicy. Tacy, jak osoby zatrudnione w naszej firmie – podkreśla Rajita D’Souza, wiceprezes Goodyear Dunlop Tires Europe ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

Top Employer Europe

CRF został założony w 1991 roku, a przedmiotem jego działalności jest ocena systemów zarządzania zasobami ludzkimi. Instytut ocenia organizacje w całej Europie w oparciu o obiektywne badania i analizę najważniejszych aspektów zarządzania kadrami takich jak wynagrodzenia i świadczenia dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, planowanie kariery oraz kultura korporacyjna.

Instytut CRF współpracuje z niezależną firmą księgową i doradczą Grant Thornton, realizując dodatkowe audyty określonych obszarów. Aby uzyskać tytuł Top Employer Europe, międzynarodowa organizacja musi wcześniej otrzymać certyfikat najlepszego pracodawcy w co najmniej pięciu europejskich krajach.

„Wysoko cenione jest nasze obiektywne, niezależne i szczegółowe podejście. Dzięki nim obecni i przyszli pracownicy mogą ufać, że certyfikowane organizacje oferują znakomite warunki pracy i rozwoju – zapewnia David Plink, prezes CRF.

Najlepsi pracodawcy Europy otrzymali certyfikaty podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 21 marca w Londynie.
Źródła, Goodyear Dunlop
IBRM Samar