W Częstochowie powstanie trzeci zakład ZF

 

W Nowy Rok z nową energią! Firma ZF TRW rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w zakresie zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Gratulujemy inwestycji!

Do końca 2019 r. powstanie w Częstochowie – na terenie KSSE na działce o pow. 6,9148 ha przy ul. Ekonomicznej – zakład elektroniki ZF TRW, który dostarczy na rynek ponad 300 miejsc pracy. Firma zainwestuje tu 21 mln euro.
To już trzeci zakład tej firmy na terenie KSSE w Częstochowie. Pierwsze dwa produkują pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne.
W nowej hali produkcyjnej o powierzchni 10 000 mkw. produkowane będą m.in. kamery nowej generacji do systemów wspomagających kierowcę oraz podnoszących bezpieczeństwo pasażerów.

***

ZF jest światowym liderem technologii układów napędowych i podwozia, a także technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Spółka zatrudnia na świecie około 137.000 osób pracujących w około 230 zakładach zlokalizowanych w 40 krajach. Sprzedaż ZF w roku 2016 wyniosła 35,2 miliardy euro. ZF co roku inwestuje około 6% ze swojej sprzedaży w badania i rozwój, gwarantując osiąganie stałego sukcesu poprzez projektowanie i inżynierię innowacyjnych technologii. ZF jest jednym z największych dostawców branży motoryzacyjnej na świecie.

Źródło: www.ksse.com.pl