Polskie ładowarki na niemieckich stacjach

Ekoenergetyka poinformowała o rozszerzeniu współpracy z niemieckim oddziałem polskiego koncernu – Orlen Deutschland. Dzięki temu posunięciu, na niemiecki rynek zostaną wprowadzone najnowsze ładowarki zielonogórskiej spółki – Axon Easy 400.

Axon Easy 400 od Ekoenergetyki zapewnia szybkie naładowanie samochodu elektrycznego — w 2,5 minuty pozwala zwiększyć zasięg auta o 100 km. Jak podkreśla polska spółka, jest ona zgodna z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, które zapewnia konsumentom, że ładowanie jest dokładne i przejrzyste, a także ze standardem płatności Plug & Charge, który umożliwia kierowcom korzystanie ze stacji ładowania bez konieczności przedstawiania karty kredytowej lub korzystania z aplikacji mobilnej.

Evertiq pisał na początku marca 2023 roku, że Orlen ogłosił zaktualizowaną strategię dot. elektromobilności, w której zapowiedział, że planuje zbudować silną na niemieckim rynku ładowania pojazdów elektrycznych, a także osiągnąć ponad 100 HPC do końca 2024 roku. 

Ekspansja Orlenu to dobry znak dla Ekoenergetyki, która będzie w tym towarzyszyła polskiemu koncernowi. Oznacza to, że zielonogórska spółka wchodzi na rynek wyposażenia dla operatorów punktów ładowania, oferując ustandaryzowane rozwiązania po zbudowaniu swojej działalności w zakresie infrastruktury dostosowanej do potrzeb operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z Grupą ORLEN, która posiada silną markę, rozbudowaną sieć i ambicje, aby stać się liderem wśród operatorów punktów ładowania w naszej części Europy” — mówi Bartosz Kubik, Współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A., w komunikacie prasowym. „Axon Easy 400 pomoże nam zrealizować naszą strategię stania się czołowym dostawcą dla operatorów punktów ładowania, a ta umowa zapewni nam jeszcze większą wiarygodność, gdy będziemy wchodzić na ten wymagający rynek”.

Ładowarki Axon Easy 400 jest nowością od Ekoenergetyki, które posiadają wskaźnik dostępności LED z 360-stopniową widocznością, technologię odporną na akty wandalizmu i kable o długości do 10 metrów oraz 24-calowy niezależny ekran reklamowy.

„ORLEN Deutschland podejmuje znaczące kroki w kierunku zrównoważonej mobilności, przyspieszając swoją strategię rozwoju e-mobilności. Sukces w nowoczesnym środowisku biznesowym wymaga połączenia niezawodnego partnerstwa i zaangażowania w oferowanie najnowszych technologii. Rozszerzając współpracę z Ekoenergetyką możemy połączyć te dwa aspekty i cieszymy się, że możemy złożyć zamówienie na AXON Easy 400 właśnie podczas London EV Show” – tłumaczy Piotr Guział, Dyrektor Zarządzający ORLEN Deutschland GmbH.

Ekoenergetyka podkreśla, że będzie podobnie jak w przypadku innych klientów, będzie świadczyć całodobowe usługi zdalnego monitoringu i napraw dla Orlen Deutschland ze swojej siedziby w Zielonej Górze. Firma może poszczycić się zaawansowanymi systemami, które pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii, a naprawy wymagające fizycznej interwencji są obsługiwane przez ogólnoeuropejską sieć usługodawców Ekoenergetyki.

Źródło: www.evertiq.pl