W 2015 Jeep wykręci nowy rekord

Za nami dopiero dane wrześniowe, ale już wiadomo, że rejestracje marki Jeep na rynku polskim będą w tym roku wyższe niż w całym 2014. I to wyraźnie.

Od stycznia do końca września sprzedano na polskim rynku łącznie 1 875 samochodów marki Jeep. To aż o 64,3% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Warto podkreślić, że uzyskany wynik już w tym momencie znacznie przekracza wolumen, jaki generalny importer wypracował w całym AD 2014.

Nad Wisłą najchętniej wybieranymi Jeepami w gamie są kolejno modele Renegade (732 sztuk), Grand Cherokee (601) oraz Cherokee (344 egzemplarze).

Najlepszy wrzesień w historii
Dzięki ponad 11 200 rejestracjom, na całym rynku EMEA (Europa oraz Bliski Wschód i Afryka) Jeep zanotował swój najlepszy wynik wrześniowy oraz w ogóle drugi najlepszy rezultat miesięczny w historii. Dodatkowo marka utrzymuje trend rosnący, który trwa już nieprzerwanie od 23 miesięcy.

Na rynku polskim rejestracje przypadające na markę Jeep zamknęły się we wrześniu wynikiem na poziomie 213 samochodów. Daje to wzrost o dynamice aż 117,3% w stosunku rok do roku.

IBRM Samar