Pierwszy Jeep Cherokee z chińskiego Changsha

Jeep Cherokee, pierwszy, lokalnie produkowany w GAC Fiat Chrysler Automobiles (GAC FCA) samochód sportowo-użytkowy (SUV), zjechał z linii produkcyjnej zakładu w Changsha.

Niedawno utworzona GAC FCA Automobiles Sales Co., Ltd. będzie odpowiedzialna za sprzedaż tego nowego produktu.

Dzięki GAC FCA, Jeep osiągnął wzrost udziału w rynku, co oznacza, że nowa lokalizacja produkcji Jeepa Cherokee przesunęła prosty model handlowy GAC FCA w całym procesie tworzenia wartości produktu – w kierunku produkcji, sprzedaży i posprzedaży, i ostatecznie spowoduje stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego – jako dopełnienie pełnego modelu motoryzacyjnego łańcucha dostaw. Po rozpoczęciu produkcji seryjnej Jeepa Cherokee, GAC FCA utworzy łańcuch przemysłowy włączający R&D, produkcję i sprzedaż.

Pełna produkcja lokalnie montowanego Jeepa Cherokee ma ruszyć w listopadzie, a dostawy mają rozpocząć się jeszcze przed końcem roku. Najpierw produkowana będzie wersja 2.4 Cherokee, a następnie dołączy do niej odmiana silnikowa 2.0.

Wraz z pierwszym lokalnie produkowanym Jeepem Cherokee, GAC FCA oficjalnie wprowadziło markę Jeep na rozwijający się chiński rynek, naznaczając w ten sposób powrót do głównego segmentu SUV’ów. Przed końcem 2016 r., gama marki w Chinach składać się będzie z trzech nowych modeli, w tym z lokalnie produkowanego Jeepa Cherokee i Jeepa Renegade.

Zakład GAC FCA w Changsha, miejsce lokalnej produkcji Jeepa Cherokee, jest pierwszym zakładem w Chinach, który przyjął standardy wprowadzane w ramach World Class Manufacturing (WCM). WCM jest metodologią koncentrującą się na zmniejszeniu ilości odpadów, zwiększeniu produktywności i poprawie jakości i bezpieczeństwa w systematyczny i zorganizowany sposób. WCM angażuje pracowników do przedstawiania i wdrażania sugestii na temat tego, jak poprawić ich pracę i ich zakłady, wzmacniając w ten sposób ich poczucie odpowiedzialności.

źródło: FCA

AUTOR:  WNP.PL (AG)