Volvo Cars otwiera nowe centrum testowe

Szwedzki producent samochodów od dłuższego czasu głośno mówi o swoich planach zostania w pełni elektryczną firmą motoryzacyjną do 2030 roku. Plan ten wymaga ciągłych inwestycji. Teraz Volvo Cars otwiera nowe centrum testowania oprogramowania w Szwecji.

Volvo Cars twierdzi, że nowa generacja w pełni elektrycznych samochodów Volvo została zaprojektowana z myślą o rozwiązaniach hardwarowych, ale definiowanych przez software. 

W ramach swojej strategii firma nieustannie inwestuje w rozwój i testowanie własnego oprogramowania. Dziś Volvo zaprezentowało swoją największą jak dotąd inwestycję: nowe centrum testowania oprogramowania w Göteborgu w Szwecji, które zwiększa możliwości producentów samochodów w zakresie zintegrowanego testowania oprogramowania na wszystkich poziomach.

Mierzące 22 000 metrów kwadratowych i kosztujące około 300 milionów koron szwedzkich (25,7 miliona euro) nowe centrum testowania oprogramowania jest nowym okrętem flagowym firmy w jej sieci centrów inżynieryjnych i centrów technologicznych na całym świecie. Volvo Cars posiada również centra testowania oprogramowania w Lund w Szwecji i Szanghaju w Chinach, ale nowy obiekt w Göteborgu jest zdecydowanie największy pod względem wielkości i możliwości.

„Będziemy potrzebować takich zdolności, ponieważ jak pokazuje nasz flagowy model EX90, przemysł motoryzacyjny szybko się zmienia. Samochód przyszłości Volvo jest w pełni elektryczny, coraz częściej sprzedawany online, napędzany najnowocześniejszymi komputerami rdzeniowymi z własnym oprogramowaniem i stale ulepszany dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania” – pisze firma w komunikacie prasowym.

Nowy ośrodek testowania oprogramowania zatrudni początkowo około 100 osób, a liczba ta ma wzrosnąć do 300, gdy centrum testowe osiągnie pełną wydajność. Docelowo w obiekcie znajdzie się około 500 stanowisk testowych i cyfrowych środowisk testowych, w porównaniu do prawie 200 obecnie.

„Jest to najnowocześniejszy obiekt, który stanie się centrum naszych globalnych działań w zakresie testowania i walidacji oprogramowania” – powiedział Anders Bell, globalny szef działu badań i rozwoju, w komunikacie prasowym. „Programiści ze wszystkich naszych globalnych ośrodków inżynieryjnych i centrów technologicznych mogą zdalnie przeprowadzać testy oprogramowania, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jestem głęboko przekonany, że dzięki temu nowemu centrum testowemu wyznaczymy nowy punkt orientacyjny dla branży motoryzacyjnej”.

Placówka w Göteborgu będzie ściśle współpracowała z innymi centrami inżynieryjnymi Volvo Cars na całym świecie, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju oprogramowania. W zeszłym miesiącu firma utworzyła nowe centrum technologiczne w Singapurze, a w lutym ogłosiła plany utworzenia kolejnego centrum technologicznego skoncentrowanego na oprogramowaniu w Krakowie.

Źródło: www.evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997