Volkswagen wreszcie kończy swój zakupowy szał?

Z pewnością wielu fanów motoryzacji z zaciekawieniem i lekkim przerażeniem spoglądało na poczynania Volkswagena w ostatnich latach, który wręcz łykał innych producentów i potencjalnych konkurentów. Okazuje się, że wielka niemiecka ryba już się najadła i przestaje kupować. Przynajmniej na razie..

Dyrektor generalny Grupy Volkswagena powiedział, że 12 marek to wystarczający wynik… na razie. Przypomnijmy, że do Grupy Volkswagena należy, a jakże, Volkswagen, Audi, Škoda, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Bentley, NSU, Ducati oraz marki „ciężkie” czyli Scania oraz MAN. To chyba wszystko…

Volkswagen rozwijał się przez ostatnie lata, ale na chwilę obecną nieco przystopuje. Przynajmniej tak w rozmowie z Handelsblatt powiedział dyrektor generalny Volkswagena, Martin Winterkorn: „Grupa Volkswagena nie ma w planach kolejnych zakupów. W tej chwili mamy wystarczająco dużo do zrobienia z naszymi 12 markami.” – powiedział Winterkorn.

Winterkorn powiedział również, że następnym celem Grupy Volkswagena jest ekspansja na rynkach południowo-wschodniej Azji, ale jednocześnie oddalił pogłoski na temat ewentualnego kupna marki Proton. Oprócz tego dodał: „Ostatnio spostrzegłem, że Alfa Romeo byłaby bardzo ciekawym celem, ale na chwilę obecną jesteśmy zbyt zajęci swoimi producentami.”

Obecnie głównym celem Volkswagena jest zadbanie o prawidłową integrację najnowszych nabytków, czyli Porsche, Ducati oraz Scania i MAN.

Źródło: WorldCarFans

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997