Volkswagen w Chinach rośnie jak na drożdżach. Zatrudni 25 tys. ludzi!

Czołowy europejski koncern motoryzacyjny ogłosił, że do 2018 roku zamierza zwiększyć liczbę pracowników w swoich chińskich fabrykach o jedną czwartą do ponad 100 tys. ludzi. Jest to związane z ambitnymi planami Volkswagena, który pod względem sprzedaży aut bije rekordy popularności w Państwie Środka

Plan Volkswagena zakłada, że w ciągu pięciu lat w Chinach powstanie aż siedem nowych fabryk. Ich budowa już trwa, a w pięciu produkcja będzie rozpoczęta być może jeszcze w tym roku. Dzięki zwiększeniu liczby pracowników z 75 do 100 tys. zwiększą się też moce produkcyjne Volkswagena, który obecnie produkuje w Chinach 2,6 mln aut rocznie. Za pięć lat ta liczba zwiększy się do 4 mln.

Większość tych aut trafi na chiński rynek, ale część będzie też przeznaczona na eksport. W ubiegłym roku w Chinach Volkswagen sprzedał 2,8 mln aut. Na 2013 zarząd Volkswagena planuje, że liczba aut sprzedanych w tym kraju przekroczy 3 mln. Jochem Heizmann, prezes Volkswagen Group China, poinformował w piątek, że z prognoz Volkswagena wynika, że w ciągu najbliższych trzech-pięciu lat rynek motoryzacyjny Chin będzie rósł w tempie 6-8 proc. rocznie.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, mapi, Reuters


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997