Volkswagen chce zaatakować pozycję Citroena

Według nieoficjalnych informacji Francuz Sebastien Ogier, Fin Jari-Matti Latvala i Norweg Andreas Mikkelsen w przyszłym roku będą fabrycznymi kierowcami zespołu Volkswagen Motorsport, który do rywalizacji w mistrzostwach świata wystawi model Polo WRC.

Cały cykl startów ma zaliczyć Ogier, który kontrakt z nowym zespołem ma już podpisany od dwóch lat. Natomiast Latvala i Mikkelsen wystąpią w kilku wybranych rundach.

Volkswagen przygotował program startów w mistrzostwach na lata 2013-2015, który ma się zakończyć zdobyciem tytułu indywidualnego oraz w klasyfikacji producentów. Niemiecki koncern chce przełamać dominację na rajdowych trasach Francuza Sebastiena Loeba, który jeżdżąc w ekipie Citroena (początkowo modelem Xsara WRC, aktualnie C3 WRC) zdobył osiem razy z rzędu mistrzostwo świata.

Polo WRC zadebiutuje w 2013 roku w styczniowym Rajdzie Monte Carlo. „Jestem związany z Fordem od wielu lat, dla mnie M-Sport jest prawie rodziną. Muszę jednak patrzeć w przyszłość, nie wiem, czy nadal zespół będzie istniał. Z Fordem mogę podpisać maksymalnie kontrakt na rok, z Volkswagenem na dłużej. Dlatego nie mogę obiecać, że w przyszłym roku nadal będę jeździł w obecnym teamie” – przyznał Latvala.

To nie jedyne sportowe plany Volkswagena. Ale o innych, nie mniej spektakularnych, dotyczących także naszego kraju, napiszemy niebawem.

INTERIA.PL/PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997