Valmet Automotive uruchomi fabrykę baterii w Niemczech

Rozpoczęcie produkcji przedseryjnej kompletnych systemów akumulatorów do aut elektrycznych w zakładzie w Kirchardt w Badenii-Wirtembergii planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku.

Nowa fabryka akumulatorów Valmet Automotive ma być trzecim obiektem produkcyjnym firmy. Dzięki inwestycji powstanie około 160 miejsc pracy, z czego 120 w produkcji, natomiast 40 – w administracji i rozwoju.
 
Do dyspozycji Valmet Automotive w Kirchardt jest dawna drukarnia o powierzchni 11,5 tys. m kw. W drugim kwartale bieżącego roku firma rozpocznie prace nad przystosowywaniem obiektu pod potrzeby produkcji akumulatorów.
 
W ciągu ostatnich trzech lat Valmet Automotive mocno rozwijał działalność w obszarze rozwoju i produkcji systemów akumulatorowych. Firma ma już fabrykę baterii w Salo w Finlandii, a w trakcie budowy jest drugi taki zakład, połączony z fabryką samochodów Valmet Automotive w Uusikaupunki, gdzie produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2021 roku.
 
Valmet został ostatnio wybrany przez niemieckiego producenta samochodów na dostawcę Tier 1 systemów akumulatorów. Decyzja o uruchomieniu zakładu w Niemczech jest bezpośrednio związana z tym kontraktem, w ramach którego produkcja akumulatorów ma być realizowana blisko klienta, w celu zaoszczędzenia zasobów i unikania zbędnego transportu – czytamy w komunikacie.
 
Valmet Automotive równolegle inwestuje w swoje oddziały inżynierskie w Monachium i Bad Friedrichshall, tworząc nowe miejsca pracy dla specjalistów w szybko rozwijającej się branży elektromobilności. Firma poszukuje inżynierów zajmujących się m.in. rozwojem systemów akumulatorów, modułów ogniw, projektowaniem akumulatorów, bezpieczeństwem systemów wysokiego napięcia, a także do testowania systemów akumulatorowych.
 
Źródło: www.evertiq.pl