Valeo Innovation Challenge: startuje piąta edycja światowego konkursu dla studentów

Rozpoczęła się piąta edycja Valeo Innovation Challenge, światowego konkursu innowacji pod patronatem marki Valeo. Daje ona studentom z całego świata szansę na stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei. Rejestracja trwa do 30 marca.

Jesteś pomysłowym studentem i chcesz zapisać się w historii branży motoryzacyjnej i mobilnej? Valeo Innovation Challenge to konkurs dla ciebie. Stwórz zespół złożony z dwóch do pięciu osób (może się w nim znaleźć także nauczyciel lub profesor) i zmierz się ze studentami z całego świata, opracowując innowację wpisującą się w jedno z trzech zagadnień elektryzujących obecnie branżę motoryzacyjną: elektryfikacja pojazdów, autonomiczne samochody lub mobilność cyfrowa.

Już niemal 650 zespołów z 72 krajów i z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych, zdecydowało się wziąć udział w piątej edycji projektu.

W pierwszym etapie konkursu, studenci będą mieli za zadanie opracować innowacyjne projekty i modele biznesowe start-upów. Następnie eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości z całego świata i przedstawiciele Valeo wybiorą dziewięć finałowych zespołów. Otrzymają one wsparcie specjalistów – niezbędną wiedzę o przemyśle motoryzacyjnym, technologii, modelach biznesowych itp. – dzięki któremu będą mogły sprawnie udoskonalić swoje prezentacje. Następnie dziewięć wybranych zespołów zaprezentuje się podczas finałów, które odbędą się w Paryżu jesienią 2018 r. Każdy z nich będzie miał pięć minut na przekonanie jury do swoich projektów, prezentując nagrania wideo, prototypy, eksperymenty lub inne materiały.

Jury, złożone z liderów branży technologicznej i biznesu, a także przedstawicieli Valeo, wybierze trzy zwycięskie zespoły. Pula nagród, jaka zostanie podzielona między zwycięzców wynosi 200 000 euro (wyłoniony zostanie jeden zwycięzcą nagrody głównej i dwaj finaliści) i przeznaczona będzie na rozwój ich działalności. Trzy młode start-upy, które powstaną w rezultacie projektu otrzymają także bezpośrednie wsparcie ekspertów Valeo, a w każdym z nich firma obejmie 5% udziałów.

W zeszłorocznym konkursie Valeo Innovation Challenge wzięło udział niemal 5000 studentów z całego świata, reprezentujących ponad 700 uniwersytetów i szkół wyższych z 80 krajów, którzy stworzyli ponad 1600 zespołów. Jednym ze zwycięskich zespołów była drużyna z Polski.

Zapisy trwają na stronie: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com/en/challenges/innovationchallenge2018

Źródło: www.pi.gov.pl

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997