Ursus dostał 8 mln zł dofinansowania. Na badania…

Największy w Polsce producent traktorów zdobył 8 mln zł dofinansowania na zaplecze badawczo-rozwojowe od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cała inwestycja jest warta 23,6 mln zł

W ramach projektu spółka planuje utworzenie nowoczesnej infrastruktury służącej do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych w siedzibie głównej w Lublinie. Pieniądze pochodzą z programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Główny akcjonariusz Ursusa spółka Pol-Mot Holding poinformował wczoraj wieczorem, że sprzedał pakiet ponad 300 tys. akcji spółki. Średnia cena sprzedaży akcji to 3,21 zł, a transakcja została dokonana w dniu 26 września na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj więcej: Komunikat spółki

Ursus podał też, że po tej transakcji Pol-Mot zszedł poniżej progu 60 proc. udziałów w ogólnej licznie udziałów spółki i obecnie posiada 59,31 proc. Dziś przed godziną 11.00 za akcje spółki na GPW płacono 3,11 zł, czyli ponad 5 proc. więcej niż na wczorajszym zamknięciu sesji. Początek dnia nie był jednak dla walorów Ursusa optymistyczny, gdyż handel rozpoczął się od 4 proc. spadku. Warto też przypomnieć, że dwa dni wcześniej Ursus informował o podpisaniu kontraktu na dostawę 3 tys. ciągników do Etiopii. Doprowadziło to do ponad 70 proc. zwyżki kursu.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz