Unijne granty na motoryzację. Japońskie auta będą tańsze

Polacy będą mogli skorzystać z dofinansowania do zakupu nowych aut. „Puls Biznesu” pisze o projekcie, który zakłada dopłaty do kupna nowych samochodów jednego z japońskich koncernów.

Bezzwrotne dofinansowanie kredytu na zakup samochodu to efekt współpracy pomiędzy Deutsche Bankiem a koncernem Toyota. Łączna korzyść dla klienta może wynieść nawet ponad 20 tys. zł. Oferta jest jednak ograniczona. – Z analiz wynika, że będziemy mogli sprzedać z dofinansowaniem 1,5-2 tysiące  Toyoty i Lexusa. Sprzedaż już ruszyła – mówi Witold Nowicki, dyrektor handlowy Toyota Motor Poland w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Oferta Toyoty i Deutsche Banku skierowana jest do przedsiębiorców i składa się z kilku elementów. Pierwszy z nich to 9 proc. bezzwrotny grant w gotówce lub z przeznaczeniem na spłatę kredytu. Drugi, to specjalne preferencyjne warunku oprocentowania kredytu w banku, który w zależności od obrotów firmy, może wynieść 5,9 lub 6,99 proc. Trzecią korzyścią są natomiast preferencyjne ceny na wybrane modele samochodów, które mają być niższe nawet o 14. tys zł od tych z salonu.

Celem programu, w który zaangażowane są unijne środki, jest m.in. wspieranie niskoemisyjnych i oszczędnych technologii w motoryzacji Dlatego też podstawowym warunkiem skorzystania z dofinansowania jest udokumentowana sprzedaż lub złomowanie poprzedniego auta. Istotnym warunkiem jest również różnica w emisji C02, która w przypadku nowego samochodu  musi być co najmniej 20 proc. niższa.

Źródło: Media

Autor:oprac. D.M.