TRW Automotive Aftermarket realizuje „plan dwuletni”

Działania rozszerzające ofertę TRW Automotive Aftermarket zostały precyzyjnie określone na lata 2011/2012 i obejmowały konkrety związane z wprowadzanym asortymentem.
Firma TRW Automotive Aftermarket wyznaczyła sobie za cel np. wprowadzenie na rynek rozwiązania COTEC, innowacyjnej powłoki krzemianowej dla klocków hamulcowych TRW, która ma zapewniać maksymalną efektywność hamowania już przy pierwszym użyciu hamulców. Kierowcy często mają trudności z przyzwyczajeniem się do innej pracy hamulców tuż po wymianie klocków. Materiały TRW z powłoką COTEC mają rozwiązywać ten problem. W przeprowadzonych przez niezależny ośrodek testach hamowania, klocki z powłoką Cotec okazały się skuteczniejsze od innych podobnych produktów, również tych stosowanych w fabrycznym montażu pojazdów (OE). Klocki hamulcowe z powłoką COTEC, w testach hamowania tuż po wymianie, osiągały krótszą drogę hamowania.

TRW wprowadza też na rynek innowacyjny płyn hamulcowy DOT 5.1 ESP. Nowy produkt odpowiada międzynarodowym wymogom i jest przeznaczony do pojazdów wyposażonych w elektroniczne systemy stabilności (ESP) a może być mieszany z DOT 3 DOT 4; DOT 4 i DOT 5.1 ESP.

Firma uruchomiła program sprężyn śrubowych TRW uzupełniający gamę amortyzatorów. Sprężyny śrubowe TRW mają spełniać wymogi jakości wyposażenia oryginalnego a są wytwarzane z drutu o stałym lub zmiennym przekroju, np. z drutu stożkowego, zgodnie z metodą produkcji sprężyn OE. Drut o zmiennym przekroju jest stosowany przez coraz większą liczbę producentów samochodów, gdyż łączy sprężystość, która dostosowuje się do obciążenia pojazdu, z niskim poziomem hałasu i dogodną metodą montażu w pojeździe.

TRW Automotive Aftermarket jest znanym dostawcą części i systemów tzw. „Corner Module” (hamulce, układy kierownicze i zawieszenia), oferując usługi i wsparcie techniczne zarówno na niezależnym rynku części zamiennych, jak i ASO. Firma dostarcza części dla wszystkich klas pojazdów, w tym samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, pod nazwą TRW Proequip oraz części do motocykli pod nazwą TRW Moto.

W rozmieszczonych na całym świecie placówkach firmy odbywa się produkcja i regeneracja części na rynek motoryzacyjny. Firma zatrudnia ponad 1 700 pracowników w 21 krajach, a jej oddział główny mieści się w Neuwied, w Niemczech.

AUTOR:  TRW, WNP.PL (AG)