GM: 500 000 pojazdów z napędem elektrycznym do roku 2017

Jeden z głównych dyrektorów General Motors ds. rozwoju produktu przyznał, że do roku 2017 firma wprowadzi na rynek łącznie do 500 000 pojazdów wyposażonych w elektryczne źródło napędu ze szczególnym uwzględnieniem technologii plug-in.
„Technologia plug-in pozwala zmienić sposób, w jaki podróżują ludzie – uważa Mary Barra, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktu podczas spotkania z mediami zorganizowanego w San Francisco z okazji ekspozycji GM Electrification Experience. „Rozwiązania tego typu będą w przyszłości ważną częścią naszego technologicznego portfolio”.

Barra dodała, że zaprezentowany w 2010 roku Chevrolet Volt, czyli samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu, stał się czymś więcej niż tylko prezentacją kompetencji GM w zakresie opracowywania pojazdów elektrycznych.

„Pojazd, który początkowo służył jako swego rodzaju platforma do zweryfikowania nowej technologii, zapoczątkował błyskawiczny rozwój pojazdów elektrycznych – powiedziała Barra. „Nastąpiło to szybciej niż się tego spodziewaliśmy pięć lat temu. Niespotykana technologia napędu wykorzystana w Volcie (ta sama, którą zastosujemy w modelu Cadillac ELR) będzie w przyszłości stanowiła podstawę naszej strategii elektryfikacji”.

Doświadczenie wyniesione z prac nad Voltem zostało wykorzystane w modelu Chevrolet Spark EV (na zdjęciu obok), który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku w USA i w Korei Południowej, a także na innych rynkach.

„Spełnimy wymagania stawiane przez niektóre agencje nadzorujące, jednak nie to było celem powstania Sparka EV – powiedziała ekspertka.

Firma GM zamierza sprzedać w tym roku 50 000 zelektryfikowanych pojazdów poczynając od Volta, a kończąc na technologii eAssist wykorzystywanej w modelach Buick LaCrosse, Regal i Chevrolet Malibu.

W momencie przyszłorocznego debiutu rynkowego Chevrolet Impala 2014 będzie również oferował technologię eAssist.

„Stale promujemy naszą technologię eAssist – podkreśla Barra. „Do roku 2017 pojazdy GM wyposażone w eAssist będą produkowane w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie”.
Źródła, GM
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997