Transdev i Delphi ogłaszają partnerstwo na rzecz autonomicznego transportu

Pierwsza usługa na terenie Unii Europejskiej, obejmująca mobilność na żądanie bez kierowcy, na otwartej drodze ma być testowana w Paryżu-Saclay oraz w Rouen (Normandia).

Firmy Transdev oraz Delphi Automotive ogłosiły zawarcie partnerstwa handlowego mającego na celu opracowanie globalnego, w pełni zautomatyzowanego, systemu transportowego typu „mobility-on-demand” (AMoD). System ten będzie korzystał z mechanizmu uniwersalnego wyznaczania trasy – Universal Routing Engine (URE) firmy Transdev oraz wcześniej zapowiadanej platformy jazdy zautomatyzowanej firmy Delphi – platformy CSLP (scentralizowane wykrywanie, planowanie i lokalizacja), która jest opracowywana przez Delphi we współpracy z Mobileye. Transdev i Delphi rozpoczną współpracę nad programami pilotażowymi w Paryżu-Saclay i Rouen (Normandia) we Francji, będącą pierwszą w UE usługą obejmującą mobilność na żądanie, bez udziału kierowcy, na otwartej drodze.

– Ta zapowiedź przyczyni się do przyspieszenia rozwoju komercyjnych rozwiązań pojazdów zautomatyzowanych – powiedział Glen De Vos, dyrektor techniczny Delphi. – Dzięki głębokiemu zrozumieniu przez firmę Transdev działań związanych z mobilnością planowana współpraca jeszcze bardziej wzmocni nasz potencjał w zakresie AMoD i zarządzania danymi, przy jednoczesnym rozszerzeniu naszej platformy zautomatyzowanej jazdy na szereg różnych typów pojazdów. W efekcie jesteśmy pewni że nasza współpraca przybliża nas do dostarczania i zaoferowania wszystkim naszym klientom i partnerom przystępnej, niezawodnej i skalowalnej platformy zautomatyzowanej jazdy i platfromy typu mobility-on-demand.

Partnerstwo Transdev i Delphi

Delphi i Transdev podzielą się wiedzą na temat systemów AMoD w celu opracowania w pełni autonomicznych pojazdów, rozwiązania infrastruktury pojazdu bez udziału kierowcy (DVIS) oraz infrastruktury chmury dla wsparcia komercyjnego systemu AMoD, który będzie mógł działać globalnie.

Aby tego dokonać, Delphi zintegruje swoją platformę CSLP „pod klucz” w pojazdach z usługą mobilnościową firmy Transdev, włącznie z zastosowaniem scentralizowanego komputera obsługującego oprogramowanie sterujące pojazdem od, pozyskanej przez Delphi, firmy Ottomatika, kompleksowego zestawu czujników, jak również wszystkich wymaganych urządzeń związanych z łącznością i obsługą danych opartych na analityce Control-Tec w czasie rzeczywistym, bezpiecznych technologiach bezprzewodowych (OTA) od Movimento oraz technologii REM firmy Mobileye. Transdev zintegruje swój mechanizm Universal Routing Engine (URE) z oprogramowaniem zdalnego sterowania, włączając inteligentną infrastrukturę oraz dodatkowe moduły oprogramowania dedykowane dla transportu publicznego i zastosuje swoją zaawansowaną wiedzę w przypadkach wykorzystania przez klienta oraz specyfikacji bezpieczeństwa i jakości współdzielonych usług w zakresie mobilności.

Programy pilotażowe Rouen i Paryż-Saclay

Firma Transdev zainicjowała w tym roku w Normandii program autonomicznej usługi mobilności na żądanie. Współpraca z Delphi umożliwi obydwu grupom wspólne przetestowanie całego systemu: wysyłki, zdalnego sterowania pojazdów, a także testowanie architektury czujników oraz inteligencji usługi transportowej bez udziału kierowcy, typu „ostateczny cel podróży” („ostatnia mila”) i „od drzwi do drzwi” wraz z kolejną fazą obejmującą usługi komercyjne.

W Paryżu-Saclay firmy będą współpracować nad rozwojem rozwiązania na żądanie typu „pierwsza mila”, „ostatnia mila” między tradycyjną stacją kolejową a płaskowyżem i kampusem Paris-Saclay.

Źródło: www.autoexpert.pl