Toyota wycofuje 185 tys. samochodów, w tym model Yaris

Toyota ogłosiła, że zamierza wycofać 185 samochodów na całym świecie. Powodem jest usterka w elektrycznym systemie wspomagania.

Zgodnie z zapowiedziami wycofane z rynku będą modele Toyoty Yaris (w Japonii znane jako Vitz) wyprodukowane pomiędzy listopadem 2010 a marcem 2012, a także modele Verso-S (w Japonii sprzedawane pod nazwą Lactis) wyprodukowane pomiędzy sierpniem 2010 a sierpniem 2011 roku.

W sumie japoński producent samochodów planuje naprawę około 130 tys. pojazdów z Japonii i po ponad 7 tys. z Niemiec i z Francji, a także mniejsze liczby z innych państw. Jak powiedziała rzeczniczka firmy Shiori Hashimoto, na razie nie odnotowano żadnego wypadku wywołanego usterką w systemie wspomagania.

Czytaj: komunikat Toyoty

Wcześniej problem z priusem

To już kolejna akcja naprawcza Toyoty w ostatnich tygodniach. Na początku czerwca ten japoński koncern ogłosił, że do warsztatów wezwanych zostanie ok. 242 tys. priusów i hybrydowych lexusów, w których stwierdzono potencjalnie niebezpieczny element układu hamulcowego.

Priusy z wadliwym elementem sprzedawane są na całym świecie, a lexusy w USA i Japonii.

W latach 2009-10 Toyota wycofywała czasowo swoje samochody przez problemy z wyciekającym płynem hamulcowym, zacinające się pedały gazu i niesprawne wycieraczki.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, kataza, Reuters


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997