Toyota rozpoczyna eksport Yarisa do Ameryki Północnej

W zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) odbyła się specjalna ceremonia z okazji uruchomienia produkcji Toyoty Yaris z silnikami benzynowymi, z przeznaczeniem na rynki USA, Kanady i Puerto Rico. Wielkość produkcji przeznaczonej na eksport wyniesie 25 tys.egz. rocznie. We francuskich zakładach koncernu zainwestowanych zostało kolejne 8 mln euro, dzięki czemu możliwe było dostosowanie produkcji do potrzeb rynku północnoamerykańskiego.
Yarisy opuszczające zakłady TMMF w Valenciennes trafiają obecnie do ponad 40 krajów świata, takich jak RPA, Egipt, Kanada, czy USA. Yaris jest pierwszym modelem Toyoty pochodzącym z Europy i eksportowanym do Ameryki Północnej.

Trzecia generacja Toyoty Yaris została zaprezentowana w Europie latem 2011 r. Rok później dołączyła do niej wersja hybrydowa. W 2012 r. , ze sprzedażą niemal 183 tys. egz., Yaris stanowił 22% całkowitej sprzedaży Toyoty w Europie. Przy malejącym europejskim segmencie B, miejska Toyota odnotowała 27% wzrost popularności na Starym Kontynencie.

źródło: Toyota
AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997