Toyota ograniczy produkcję samochodów w Chinach

W przyszłym miesiącu Toyota wstrzyma produkcję aut w Chinach z powodu antyjapońskich demonstracji w tym kraju – napisał w środę japoński dziennik „Asahi Shimbun”.

Kilka godzin później wysokiej rangi menedżer Toyoty stwierdził, że publikacja „Asahi” nie jest w pełni prawdziwa. I ujawnił, że koncern zamierza w październiku ograniczyć produkcję aut w Chinach, bo ich sprzedaży szkodzą rosnące tam nastroje antyjapońskie.

Oficjalny komunikat w tej sprawie koncern wyda jeszcze w środę.

W zeszłym tygodniu po fali antyjapońskich demonstracji w Chinach Toyota na dwa dni wstrzymała produkcję we wszystkich swoich fabrykach aut i części samochodowych w tym kraju. Później Toyota ujawniła, że część chińskich zakładów koncernu nie wznowiła pracy po tej dwudniowej przerwie. Szczegółów na temat przestojów koncern nie ujawnił.

W zeszłym tygodniu na dwa dni wstrzymano produkcję także w chińskich fabrykach japońskich koncernów samochodowych Honda, Nissan i Mitsubishi, koncernów elektronicznych Panasonic i Canon oraz w fabrykach maszyn budowlanych Hitachi Construction i Komatsu.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, qub, Reuters


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997