„AVTOTOR” (Kaliningrad) poszukuje partnerów do wspólnej produkcji

W wyniku działań podjętych przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, mając na celu zainteresowanie polskich firm z branży motoryzacyjnej rynkiem rosyjskim, zostały przeprowadzone wstępne rozmowy z dużym rosyjskim producentem samochodowym firmą „AVTOTOR” w Kaliningradzie (www.avtotor.ru), która w związku z bardzo dynamicznym rozwojem jest w trakcie poszukiwania partnerów do wspólnej produkcji na terenie obwodu kaliningradzkiego.
Aktualnie firma „AVTOTOR” produkuje około 200 000 samochodów rocznie, a docelowo w roku 2018 poziom produkcji ma wynosić około 500 000 sztuk samochodów. W firmie zatrudnionych jest  blisko 3000 pracowników, a do roku 2018 planowane jest zwiększenie zatrudnienia do około 20 000 pracowników. Firma „AVTOTOR” w Kaliningradzie będzie drugim ośrodkiem w Federacji Rosyjskiej co do ilości produkowanych pojazdów.
Dotychczasowe rozmowy z przedstawicielami „AVTOTOR-u” skłaniają do postawienia tezy że ewentualna współpraca z polskim kompleksem motoryzacyjnym jest w szczególnym obszarze zainteresowania kierownictwo holdingu. Pierwsze robocze rozmowy dotyczyłyby wspólnej produkcji wszelkiego rodzaju nadwozi specjalistycznych (chłodniczych, izotermicznych, pożarniczych, gastronomiczno-handlowych, warsztatowych, serwisowych, laboratoryjnych, karetek, bankowozów, cystern, dźwigów, wysięgników, betoniarek, wywrotek, platform kontenerowych itp.), ale także elementów wyposażenia kabin samochodowych oraz części i komponentów samochodowych.
W związku z powyższym planowane jest zorganizowanie misji gospodarczej do Kaliningradu pod patronatem WPHI Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie. Proponowany termin – październik 2012.
Dlatego Polska Izba Motoryzacji prosi o kontakt firmy zainteresowane ewentualnym udziałem w misji. Program spotkania ustalony zostanie w porozumieniu z Państwem i Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.

Firmy zainteresowane proszone są o kontakt:
Magdalena Szczypińska, 600 003 241, e-mail:szczypinska@pim.org.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997