Tesla ogranicza produkcję w Szanghaju

Jak donosi Reuters, Tesla wyprodukuje we wtorek w fabryce w Szanghaju mniej niż 200 samochodów, podczas gdy w ostatnich dniach ta liczba wynosiła około 1200.

Chińska polityka walki z koronawirusem to coraz większe wyzwanie dla przedsiębiorstw, a działalność produkcyjna w objętym lockdownem Szanghaju sprawia problemy. Także amerykański producent aut elektrycznych Tesla musi wstrzymać pracę w tamtejszej fabryce z powodu braków w zaopatrzeniu – pisze Agencja Reutera, która dotarła do wewnętrznej notatki firmy.

Dwa źródła zaznajomione ze sprawą poinformowały wcześniej, że problemy z dostawami zmusiły fabrykę do wstrzymania produkcji w poniedziałek. Jak na razie nie wiadomo, kiedy uda się rozwiązać bieżące problemy z zaopatrzeniem – twierdzą anonimowy informatorzy.

Gigafactory 3, czyli fabryka Tesli w Szanghaju, produkuje sedan Model 3 i crossover Model Y na rynek chiński i na eksport. Tesla częściowo wznowiła produkcję w zakładzie 19 kwietnia po 22-dniowym lockdownie miasta spowodowanym przez COVID-19.

Chiny realizują politykę walki z pandemią „zero-COVID”. W Szanghaju, gdzie już od ponad miesiąca trwa lockdown, są narzucone ograniczenia dotyczące przemieszczania się ludzi i masowo nakładane kwarantanny, co jest bardzo dotkliwe dla przedsiębiorstw, ale przede wszystkim dla mieszkańców liczące około 25 milionów ludzi metropolii. 

Źródło: www.evertiq.pl