Teleyard inwestuje w Szczecinie

W szczecińskim Skolwinie, w nowo utworzonej podstrefie Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miało ostatnio miejsce symboliczne otwarcie inwestycji firmy Teleyard.
Teleyard należy do belgijskiej grupy Telemond Holding z siedzibą w Antwerpii. Jako firma Teleskop prowadzi zakłady w Kostrzynie nad Odrą, gdzie produkuje m.in. wysięgniki teleskopowe, podnośniki do kontenerów, wysięgniki żurawi kolejowych oraz podwozia i nadwozia dla żurawi samochodowych.

W Szczecinie Teleyard planuje produkcję konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie dla sektora morskiego i transportu kontenerów. Obecnie działa w wynajętych halach stoczniowych i zatrudnia ok. 90 pracowników, głównie spawaczy, monterów i inżynierów, produkując podzespoły do urządzeń dźwigowych , a także głowice do pogłębiarek morskich.

W ramach nowej inwestycji powstaną hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o powierzchni około 12 tys. m2. Do końca 2014 r. znajdzie tam pracę ok. 300 osób. Docelowo inwestor planuje budowę kolejnych hali i nabrzeża, lokując w Szczecinie 20 mln euro i zatrudniając – do 2022 r. 1 000 pracowników.

Projekt w Szczecinie zakłada także powstanie ośrodka szkoleniowego dla spawaczy oraz współpracę ze szczecińskimi uczelniami – Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i Akademią Morską.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

AUTOR: WNP.PL (AG)