Stellantis pochwalił się wynikami za pierwszy kwartał 2024 roku

Koncern dowodzony przez Carlosa Tavaresa odnotował w I kwartale 2024 roku wzrost, zarówno na europejskim rynku samochodów ogółem, jak i w segmencie aut zelektryfikowanych.

Stellantis w I kwartale 2024 roku na 29 europejskich rynkach (UE plus UK i Szwajcaria) odnotował 5,4 proc. wzrost wolumenu sprzedaży (samochody osobowe oraz użytkowe) w ujęciu rok do roku. Odpowiada to udziałowi w rynku na poziomie 19,2 proc., większym o 0,9 punktu procentowego w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku. Jak stwierdzili w komunikacie prasowym przedstawiciele koncernu, „osiągnięte wyniki odzwierciedlają wyniki z poprzedniego roku, pomimo braku rządowych zachęt do zakupu samochodów elektrycznych na wielu znaczących rynkach europejskich”.

Jednostka biznesowa odpowiedzialna za samochody dostawcze (Stellantis Pro One Commercial Vehicles) utrzymała pozycję lidera rynku z udziałem wynoszącym 30 proc. i wzrostem wolumenu o 11,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wzrost ten dotyczy prawie wszystkich krajów europejskich. 

Na rynku samochodów elektrycznych (osobowych i użytkowych) Stellantis osiągnął wzrost rok do roku o 4,5 proc. oraz wzrost o 8,2 proc. na 10 głównych rynkach, zdobywając 14,4 proc. udziału w rynku EU29 w pierwszym kwartale tego roku.

Opracowanie: PJ

Źródło: SAMAR


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997