Spotkanie w Lombardii – DAFNE – prezentacja systemu motoryzacyjnego

Projekt DAFNE to prezentacja systemu motoryzacyjnego z Regionu Lombardii organizowanego przez Izbę Handlową z Brescii przy współpracy z Włosko – Polską Izbą Handlowo – Przemysłową.
Przemysł motoryzacyjny Lombardii to ponad 1.000 firm, o obrotach szacowanych na ok. 15-20 mld € i około 50.000 pracowników. Jest siódmym co do wielkości europejskim klastrem motoryzacyjnym. 90% firm motoryzacyjnych w Lombardii to małe i średnie przedsiębiorstwa, które dostarczają elementy i komponenty dla różnych poziomów produkcji. Według danych dostarczonych przez ANFIA (Krajowy Związek  Przemysłu Motoryzacyjnego) ocenia się, że w regionie Lombardii wytwarzane jest około 40% krajowego obrotu w sektorze  motoryzacyjnym.
W powyższym kontekście, w ramach regionalnego projektu o nazwie DAFNE, Włosko – Polska Izba Handlowo – Przemysłowa  będzie organizowała dwa działania na rzecz wspierania rozwoju współpracy pomiędzy firmami z Lombardii i Polski. Pierwsze działanie dotyczy wyboru oraz zaproszenia potencjalnych polskich kupców  na bezpłatny workshop,  który odbędzie się w dniach od 9 do 11 kwietnia 2013 r.,  w Bresci (Lombardia – Włochy).

Drugie działanie będzie dotyczyło zorganizowania spotkań z firmami włoskimi w miesiącu czerwcu 2013 w Zawierciu, w ramach konferencji AutoEvent, organizowanej przez Polską Izbę motoryzacji.
W ramach działania pierwszego mamy zaszczyt zaproponować Państwu bezpłatny pobyt,  sponsorowany przez Organizatorów, oraz bezpłatny udział w spotkaniach z firmami włoskimi, które zostaną zaplanowane zgodnie z profilem działalności Państwa firmy.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie DAFNE  w Bresci  od 9 do 11 kwietnia 2013 r.  powinny wysłać wypełniony formularz Company Profile najpóźniej do 10 marca 2013.

Bezpłatny pakiet przeznaczony dla 1 osoby z firmy obejmuje:

  • hotel –  2 noce w Bresci
  •  przelot w obydwie strony
  • transfery lotnisko-hotel
  • posiłki

Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy na podstawie kolejności otrzymanych zgłoszeń oraz profilu działalności,  wybiorą firmy, które będą mogły skorzystać z powyższego pakietu promocyjnego.

Listę włoskich firm obecnych podczas obu wydarzeń można zobaczyć na http://www.probrixia.it/dafne/aziende.php

Więcej informacji: Sławomir Renik, Włosko – Polska Izba Handlowo-Przemysłowa, tel. 22 8263484, Fax. 22 8263487; e-mail: srenik@italpolchamber.it