Skody ulubionymi samochodami Brytyjczyków

Według ostatnich badań, wśród sześciu ulubionych samochodów dla kierowców z Wielkiej Brytanii, aż trzy pochodzą od czeskiego producenta!
Doroczna ankieta Driver Power, przeprowadzana przez popularny brytyjski tygodnik motoryzacyjny -Auto Express – bada zadowolenie kierowców z posiadanych samochodów. Wśród dziesiątek tysięcy ankietowanych ostatniej edycji tego plebiscytu, najlepiej wypadła Skoda Yeti, która osiągnęła wynik 92,65 proc. satysfakcji z posiadania.

Pozostałe modele Skody także udowodniły swoje wysokie kompetencje: Superb uplasował się na drugim miejscu, Octavia natomiast zajęła szóstą lokatę.

Sukces nie zaskoczył redaktora naczelnego pisma Auto Express, Steve’a Fowlera: „Zawsze lubiliśmy Yeti, dobrze więc widzieć, jak wielu właścicieli się z nami zgadza.” Pierwszy SUV Skody zawdzięcza zwycięstwo wysokim notom za: praktyczność, wyposażenie i przyjemność z jazdy.

Wynik jest dowodem na to, jak wysoko ceniona jest Skoda na tym wymagającym i konkurencyjnym rynku. Czeski producent przeszedł długą drogę od czasu swojego debiutu w zamożnych krajach, ale gdy szkodliwe stereotypy przestały pokutować, jego modele zaczęły zdobywać serca nawet najbardziej wymagających Klientów.

Powyższy wynik w pełni oddaje skuteczność, z jaką ta czeska marka wprowadza swoją strategię łączenia najważniejszych zalet samochodów z najbardziej korzystną ceną.

Wysiłki te są regularnie doceniane na całym świecie. W ostatnim czasie Skoda odniosła sukcesy między innymi w prestiżowym badaniu satysfakcji wśród kierowców J.D. Power czy też w polskich plebiscytach Fleet Awards i Fleet Derby.

Relacja atrakcyjnej ceny do wysokiej jakości, idealnie trafia w potrzeby Polaków, gdzie już kolejny rok Skoda jest zdecydowanym numerem jeden, także w tym najważniejszym z zestawień: wyników sprzedaży.

mk / Onet