Skoda Rapid otrzymała nagrodę Red Dot

Skoda Rapid otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot przyznaną za wzornictwo. Skoda Rapid jest już szóstym nagrodzonym modelem marki w historii tego plebiscytu.
37 ekspertów z jury konkursu „Red Dot Design Award” przyznało nagrodę modelowi Rapid. Auto wyróżniono za proporcje, jasne i czysto wymodelowane powierzchnie oraz ostre linie nadwozia.

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Włożyliśmy mnóstwo pracy i zaangażowania w stworzenie nowego języka stylistycznego marki. Skoda Rapid jest pierwszym seryjnym modelem, który wpasowuje się w nowo przyjęte wzornictwo” – mówi Jozef Kabaň, szef działu designu Skody.

Podczas konkursu wyróżniono także nowy model Octavia. Samochód doceniono za innowacyjność i projekt „Przemyślanych rozwiązań”, które ułatwiają korzystanie z auta na co dzień.

„Red Dot” jest jedną z najważniejszych nagród wzorniczych na świecie, a jej początki sięgają 1955 roku. Jury przyznaje to wyróżnienie corocznie na podstawie różnych kryteriów m.in. innowacyjności, funkcjonalności, trwałości czy oddziaływania na środowisko naturalne.

W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 1865 projektantów i architektów, prezentując łącznie 4662 produkty – to najwięcej w historii tego plebiscytu. Jury oceniło projekty w 19 kategoriach. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 1 lipca 2013 roku w Essen. W dniach 2 -28 lipca wszystkie wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum.

Onet.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997